הסיפור שלנו

את נחת הקמנו אחרי מעל עשרים שנים בעסקי הקפה, בהן למדנו שאת הקפה הטוב ביותר שותים אחרי שדואגים באדיקות, קפדנות וכמובן אהבה לכל שלבי ההכנה שלו. בקיצור – אנחנו לא סובלים מהתמכרות לקפה, אנחנו נהנים ממנה.

לכן, אנחנו בוחרים באופן אישי את חקלאי וקואפרטיבי הקפה מהם אנחנו מייבאים את הפולים ומאחסנים אותם אצלנו, מייצגים בארץ את מותגי מכונות האספרסו וכל הציוד הנלווה הטובים בעולם, מפעילים בית הקלייה שמוציא מהפולים את המיטב, מכשירים בריסטות ומעבירים סדנאות והרצאות- וכמובן, מכינים, מגישים ומוכרים קפה.

טריות, טעם וסחר ישיר

הם שלושה עקרונות שמנחים אותנו. אנחנו קולים את הקפה בבית קליה ובו המכונות המתקדמות בעולם מכיוון  מהרגע שקפה יוצא מתנור הקלייה הוא מתנהג כמו בקבוק יין שנפתח – ככל שעובר זמן הוא נהיה עשיר פחות בטעם וקרמי פחות במרקם.

מלבד טעמנו האישי אנחנו דואגים שכל סוגי הקפה שלנו יהיו ספשלטי (Specialty Coffee). קפה ספשלטי יכול להיות אגוזי, פירותי, בלי חמיצות בכלל או עם חמיצות בועטת, עם מרירות שוקולדית או פירותיות טרופית – אבל תמיד כזה שקיבל ציון גבוה מ-80 על-ידי טועמי ומדרגי קפה מקצועיים ברחבי העולם. ציון גבוה יותר = טעמים עשירים ועמוקים יותר, גוף מלא וסמיך יותר וחיי מדף ארוכים יותר.  

ולא פחות חשוב: אנחנו מקפידים על קפה בסחר ישיר (direct trade) שנרכש ישירות מחוואים, קואופרטיבים ובעלי מטעים ללא אנשי וחברות הביניים הרגילות. המשמעות היא תשלום הולם ישירות לאלו המגדלים ומעבדים את הקפה – אנחנו מאמינים ומיישמים ב”משלמים הוגן יותר, מקבלים את הטוב ביותר”.

אנחנו גאים בכך כי אנחנו יודעים, בכל מדינה ומדינה שאנו רוכשים ממנה קפה, כי כל המעורבים בגידול ועיבוד הקפה מקבלים שכר גבוה בהרבה בהשוואה לאחרים. בית היתר אנחנו נציגיה של חוות Daterra Brazil , Specialty Robusta Sethuraman Estate וגם Olam Specialty Coffee בישראל. 

ועכשיו (בעצם, תמיד) הגיע הזמן לקפה

תוכלו לשתות את הקפה שלנו בארבעה בתי קפה – קפה נחת (כיכר דיזנגוף), קפה נחת (מרכז תאו הרצליה), קפה אדא (שוק הפשפשים יפו) וקפה נחת בפארק התחנה, בו ממוקם גם בית הקלייה שלנו.

אם אתם מעדיפים לשתות אותו בבית או במשרד, אנחנו מוכרים קפה און-ליין בכל הארץ, בין היתר גם לבתי קפה ומשרדים רבים. אנחנו גם שמחים לדבר על קפה ומעבירים הרצאות וסדנאות בנושאי קפה – דברו איתנו.

מלבד הקפה, תוכלו להשיג אצלנו מותגי קפה מובילים לבית ולעסקים – מכונות אספרסו Kees Van Der Westen, כוסות Acme cups, אביזרי Fellow, מכשירי E&B Lab ומשקלי קפה Acaia. 

0